سیستم گشت و نگهبانی

دستگاه کنترل دسترسی | دستگاه کنترل تردد| دستگاه اکسس کنترل
دستگاه کنترل تردد
۶ دی ۱۴۰۰
Show all

سیستم گشت و نگهبانی

در جامعه امروزی ، در درجه اول به پرسنل امنیتی آموزش داده می‌شود، برای محافظت از خانه ، مشاغل و کارخانه و … وابسته هستند. آن‌ها روی نگهبانان برای گشت زنی در اموالشان حساب می‌کنند، تا از فعالیت‌های  مجرمانه جلوگیری گردد، که از گیت‌های امنیتی ، راکت‌های بازرسی ، دوربین‌های نظارتی، سیستم گشت و نگهبانی و …

ماموران امنیتی باید هوشیار، دارای مهارت‌های تحلیلی استثنایی و استقامت برای انجام کار خود می‌باشند. در حالی که وظایف خاص ممکن است، که در شرکت و سازمان‌ها متفاوت می‌باشند.

ما در این مقاله قصد داریم در مورد دستکاه گشت و نگهبانی و استفاده از این دستگاه صحبت کنیم.

سیستم‌ گشت و نگهبانی با دستگاه‌های سخت افزاری و نرم افزاری کمک به شرکت‌ها و سازمان‌ها بر فعالیت‌های نگهبانان خود نظارت کرده و شرایط امنیتی را بررسی و ثبت می‌نمایند.

تعریف سیستم گشت و نگهبانی

سیستم گشت و نگهبانی یا سیستم گشت زنی  برای مدیریت بازدید و سرکشی به مکان‌های که امنیت آن‌ها اهمیت بالایی برخوردار بوده و نیاز به کنترل و نظارت همیشگی دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مرکز حراست و نگهبانی در مکان‌هایی مانند کارخانه‌ها، مراکز اداری و تجاری، اماکن نظامی، پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، انبار‌ها و … می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند.

اکثر دستگاه‌های گشت و نگهبانی مجهز به کارتخوان بدون تماس بوده و قادر به شناسایی و خواندن انواع تگ‌ها و کارت‌های بدون تماس (RFID) می‌باشد.

نگهبان یا نگهبانان با همراه داشتن دستگاه گشت و نگهبانی در بازه‌های زمانی تعیین شده . به مکان‌های مشخص سرکشی کرده و با نزدیک کردن دستگاه به تگ یا کارت موجود در محل مورد نظر، شماره آن و تاریخ و ساعت دقیق را در دستگاه گشت زنی ثبت ‌کنند.

نرم افزار گشت و نگهبانی

دستگا‎ه‌های گشت نگهبانی مجهز به یک یا چند پورت از جمله USB,Ethernet,Rs232,Wifi بوده. اطلاعات آن‌ها قابل انتقال به نرم‌افزار روی کامیوتر می‌باشد. سیستم گشت و نگهبانی پس از خواندن اطلاعات موجود در دستگاه، گزارشات متنوع و کاربردی برای مدیریت سرکشی به نقاط مختلف و مدیریت عملکرد نگهبانان در اختیار ماقرار می‌دهد.

به دلیل اینکه دستگاه‌های گشت و نگهبانی به صورت سیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. از باتری یا Ups داخلی استفاده می‌کنند. همچنین برای آگاهی اط وضعیت دستگاه گشت و نگهبانی ( ثبت موفق، وضغیت حافظه، وضعیت باتری و…) بر روی این دستگاه ‌ها از چراغ‌های LED یا بوق (Buzzer) استفاده می‌شود.

نکته قابل توجه دیگر در مورد دستگاه‌، اهمیت مقاومت آن‌ها در برابر گرد و غبار، رطوبت و ضربه می‌باشد. دارا بودن استاندارد(IP مقاومت در برابر گرد و غبار و رطوبت) و استانداردIK( مقاومت در برابر ضربه) در این دستگاه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد. برای بهتر درک کردن این دستگاه ویدیو ما را در آپارات مشاهده نمایید .

مزایا استفاده از دستگاه گشت و نگهبانی

سرکشی از مناطق مورد نظر بازرسی به منظور مدیریت بهتر و سریع تر منابع مورد استفاد قرار می‌گیرد. از ویژگی‌های این اتوماسیون ثبت و انتقال سریع اطلاعات، مدیریت بهتر اطلاعات، مدیریت سیستم نگهبانی از طریق ثبت شیفت کاری هر نگهبان، امکان گزارش گیری از مناطق ثبت شده. در زمان‌های مشخص و مسیر‌های تعیین شده و …. می‌باشد. این سیستم مجموعه از اتوماسیون سخت افزاری و نرم افزاری است. که بخش سخت افزاری آن دستگاه گشت زنی و تگ می‌باشد. تگ‌ها بروی نقاط مورد بررسی قرار گرفته. در بازه‌های زمانی مشخص شده توسط نگهبات مورد بازرسی و شناسایی قرار‌ می‌گیرند. از موارد کاربر این سیستم ‌های انبار داری، سازمان‌ها، مناطق نظامی و حفاظتی مورد استفاده می‌گیرد.

  • نظارت دقیق بر روی حسارات و امنیت مجموعه
  • برنامه ریزی دقیق بر روی گشت زنی
  • گرفتن گزارش گیری از بازدید نگهبانان

شما در این بخش می‌‌توانید تمامی محصولات شرکت سیمرغ پارسیان شریف با قیمت مناسب را ملاحضه بفرمائید. تنوع محصولات مانند گشت و نگهبانی این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید قدرت انتخاب بیشتری داشته باشید. ما کیفیت گشت و نگهبانی خود را تضمین خواهیم کرد. همانطور که مستحضر هستید. امر مدیریت نیاز به ابزار دقیق دارد تا با اتوماسیون سازمانی به اهداف و استراتژی‌های شما کمک شایان داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *