ویژگی‌های دستگاه حضور و غیاب مناسب

کنترل تردد
سیستم کنترل تردد
۱۷ آذر ۱۳۹۸
حضور و غیاب باشگاهی
حضور و غیاب باشگاهی
۱۷ آذر ۱۳۹۸
Show all

ویژگی‌های دستگاه حضور و غیاب مناسب

در این مقاله می‌خواهیم در خصوص ویژگی‌های دستگاه حضور و غیاب مناسب صحبت نماییم . در ادامه ما رو همراهی کنید.

دستگاه حضور و غیاب در دنیای مانیتورینگ و تکنولوژی بسایر موثر هستند . از ملزومات شرکت ها ، سازمان ها و موسساتی برای ثبت دقیق تردد پرسنل می باشد. اما انتخاب دستگاه حضور و غیاب متناسب با نیاز های سازمان ، در صورتیکه شما تخصص کافی نداشته باشید. کار مشکلی خواهد بود.

در این قسمت به برخی از نکات کلیدی که شما را در انتخاب دستگاه ورود و خروج متناسب با نیازهایتان کمک خواهد کرد اشاره خواهد شد .

توانایی دیدن داده های تایم شیت همراه با هر گونه تغییرات ایجاد شده توسط مدیر و یا سرپرست که می تواند در ممیز مهم باشد .

دستگاهی انتخاب کنید که قابلیت یکپارچه سازی با اپلیکیشن ها و دیگر نرم افزار های مدیریت منابع انسانی و حقوق و دستمزد را که از قبل استفاده می کنید داشته باشد.

بعضی از سیستم ها هشدارهایی را هنگام نزدیک شدن کارمند به اضافه کاری و زمان ثبت زمان ورود و خروج می دهند. این امر می تواند در کنترل هزینه ها مفید باشد .

مطمئن شوید که دستگاهی را انتخاب می کنید. که از تمام نیاز های مرتبط با زمان شما مراقبت می کند . نه دستگاهی که فقط زمان ورود و خروج را ثبت می نماید.

از آنجایی که بسیاری از کارکنان و مدیران خارج از دفتر کار می کنند. دستگاهی را لازم دارید تا با دستگاه های متحرک سازگار باشد . این موضوع شامل راه حل هایی است. که نه تنها به کارکنان از راه دور امکان می دهد تا زمان ورود و خروج خود را ثبت کنند بلکه موقعیت آن ها نیز ردیابی می شود تا کارفرمایان از حضور خود در مکان از قبل پیش بینی شده مطمئن شوند.

سیستمی را انتخاب کنید. که کاربرد و ظاهر ساده ای دارد و به کارمند اجازه دهد. به اطلاعات تردد خود دستیابی داشته باشد .

بهترین دستگاه های حضور و غیاب کارفرمایان را مطمئن می سازد .که برای زمان واقعی کار پرداخت می کنند و نه ساعت هایی که برای کار برنامه ریزی شده است.

ویژگی های دستگاه حضور و غیاب مناسب

یکی از ویژگی های بارز دستگاه های حضور و غیاب دیجیتال این است. که وارد کردن اطلاعات به صورت دستی را از بین می برد . ورود دستی اطلاعات موجب اتلاف وقت کارمندان واحد اداری می شود . همچنین امکان خطا در ورود وجود دارد. در نتیجه برای جلوگیری از رخ دادن خطا چک کردن چندین باره اطلاعات موجب هدر رفتن وقت کارمندان می شود. دیگر ویژگی یکپارچگی آنها با سیستم های حقوق و دستمزد است . در شرکت های بزرگ و سنتی ۵ روز پایانی از افراد حسابداری به کارکرد و محاسبه ساعت های کاری و غیر کاری پرسنل می گذرد. با استفاده از سیستم های یکپارچه این وضعیت به صورت خودکار انجام می شود .

اگر سازمان شما از چندین قسمت مختلف تشکیل شده باشد. شما می توانید جهت سهولت در ساعت از چندین دستگاه حضور و غیاب استفاده نمایید. یا یک ساعت حضور و غیاب خریداری نمایید .آن را در محلی نصب کنید که دسترسی همه به آن آسان باشد . محیط کار نیز در انتخاب دستگاه تاثیر به سزایی دارد. از آنجایی که سنسور ساعت های حضور وغیابی که دارای استاندارد IP65 بوده و ضد گرد و غبار و آب می باشند .

نصب ساعت حضور و غیاب در محل هایی بیرون از ساختمان که دارای گرد و غبار بوده و یا امکان بارندگی وجود دارد. منعی برای کارکرد صحیح دستگاه های حضورو غیاب اثر انگشتی وجود ندارد. اما در محیط هایی نظیر کارگاه های چوب یا بیمارستان ها و مشاغلی که با اجزای فیزیکی انسان نظیر دست ها سروکار داردند . احتمال انتقال بیماری بر اثر آلودگی تماس اثر انگشت از طریق لمس سنسور دستگاه حضور و غیاب وجود دارد .

قیمت دستگاه های حضور و غیاب :

یکی دیگر از شاخص های انتخاب دستگاه حضور و غیاب قیمت آن می باشد. که با توجه به گستردگی سازمان و سطح امنیت می توانید. دستگاه مناسب را از سایر محصولات برگزینید. معمولا دستگاه های حضور و غیاب کارتی نسبت به دستگاه های حضورو غیاب بیومتریک قیمت پایین تری دارند. دستگاه های بیومتریک علاوه بر تکنولوژی نوع شناسایی از مولفه های دیگری نظیر ظرفیت تعداد ترددها ، تعداد اثر انگشت ، تعداد چهره و سرعت پردازنده در هنگام قیمت گذاری بهره می برند .

ارتباطات موجود بر روی دستگاه حضور و غیاب

برای برقراری ارتباط دستگاه حضور و غیاب با سیستمی که نرم افزار حضور و غیاب (تحت وب یا ویندوز) بر روی آن نصب است جهت تخلیه داده ها برای گزارش ماهانه کارکرد پرسنل و انتقال به سیستم حقوق و دستمزد ارتباطات مختلفی وجود دارند که پرکاربدترین آنها عبارتند از : SD CARD , RS232,RS485,LAN,WIFI.USB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *