برند دستگاه حضور وغیاب
برند های دستگاه حضور و غیاب
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
آیا دستگاه حضور و غیاب ارزان بخریم ؟
آیا دستگاه حضور و غیاب ارزان بخریم ؟
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
Show all

عملکرد دستگاه حضور و غیاب


در این مقاله قسط داریم در خصوص عملکرد دستگاه حضور و غیاب صحبت و تعامل نماییم . سیستم حضور و غیاب به دو دسته نرم افزاری و دستگاه تشکیل شده است .که در ادامه به آنها می پردازیم .

دستگاه حضور و غیاب چیست ؟

در خصوص حضور و غیاب (ورود و خروج ) مطالب و تعاریف زیاد شده است. که همه در خصوص ثبت تردد کارکنان سازمان ها ، ادارات ، کارخانه ها و… مورد استفاده قرار میگرید. در کل سیستم حضور و غیاب به کارفرمایان این دسترسی را می دهد. که ساعت دقیق ورود و خروج ، ماموریت، زمان مرخصی و غیبت های کارمندان خود را ثبت کند، و تحت نظارت خود داشته باشد. که جلوگیری از تداخل در مجموعه رخ دهد.

عملکرد دستگاه حضور و غیاب| دستگاه حضور و غیاب

نرم افزار حضور و غیاب چیست؟

نرم افزار حضور و غیاب مراحل ثبت تردد کارکنان را جمع آوری میکند، و آنها را به صورت مستند به کارفرما جهت ارزشیابی نهایی عملکرد کارکنان خود می پردازید. نرم افزار باعث می شود. همه ترددها ثبت شود و درصد خطا دیگر وجود ندارد . نرم افزار در سیستم های اداری نقش بسیار کارآمدی دارد، و این سیستم باعث می شود. در خصوص ساعات کاری و همچنین قوانینی که کارفرما در رابطه با مرخصی ، ماموریت ها غیبت ، اضافه کار وظیفه محاسبه کارکرد ماهانه و اطلاعات اولیه برای محاسبه دقیق حقوق مورد استفاده قرار گیرد. و باعث روند بهتری در سیستم اداری مجموعه باشد.

عملکرد دستگاه حضور و غیاب :

در کل دستگاه های حضور و غیاب با چندین روش قابل شناسایی و ثبت تردد هستند. که در زیر به تعاریف آنها می پردازیم .

شناسایی با کارت RFID

یکی از راه های شناسایی و ثبت تردد پرسنل از کارت های بدون تماس (RFID) جهت ثبت ورود و خروج استفاده می کنند. استفاده از کارت های RFID برای کارمندان که دارای تردد ساعتی و متغییر هستند. قابل استفاده است .

شناسایی با رمز ID

یکی از راه های شناسایی و ثبت تردد پرسنل استفاده از رمزID جهت کنترل تردد کارکنان مورد استفاده قرار میگیرد . که از نظر امنیتی این مورد به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌گردد . زیرا امکان تقلب در این نوع وجود دارد ، و از لحاظ امنیتی مناسب نمی باشد .

شناسایی با پورت USB

یکی از راه های شناسایی و ثبت تردد پرسنل استفاده از پورت USB جهت ثبت تردد پرسنل مورد استفاده قرار می گیرد . با این روش به وسیله یک حافظه فلش اطلاعات را از روی دستگاه حضور و غیاب تخلیه نموده و از طریق نرم افزار حضور و غیاب گزارش گیری می نماید. تمامی دستگاه های کنترل تردد و حضور و غیاب دارای پورت USB می ‌باشد.

شناسایی با سنسور اثر انگشت

یکی از راه های شناسایی و ثبت تردد پرسنل استفاده از سنسور اثر انگشت جهت کنترل تردد مورد استفاده قرار میگیرد. در این روش براساس نوع اثر انگشت می باشد. در این نوع شناسایی امکان تقلب بسیار کم بوده ، و حتما همان فرد باید برای ثبت تردد خود اثر انگشت را بزند.

جهت مشاهده محصولات حضور و غیاب کلیک نمایید.

شناسایی با تشخیص چهره

یکی از راه های شناسایی و ثبت تردد پرسنل استفاده از تشخیص چهره جهت ثبت کنترل تردد پرسنل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع شناسایی به صورت بایومتریک بوده. و درصد خطا این نوع شناسایی بسیار پایین هست. با پیشرفت علم در این نوع صنعت قابلیت شناسایی چهره حتی با عینک و ماسک به راحتی قابل شناسایی می باشد.

عملکرد دستگاه حضور و غیاب

عملکرد کلی دستگاه حضور و غیاب در برند‌ها و انواع تشخیص متفاوت هست، به این صورت که در دستگاه های اثر انگشتی،عملکرد دستگاه براساس اثر انگشت می‌باشد. در دستگاه تشخیص چهره، عملکرد براساس چهره می‌باشد. در دستگاه‌های کارتی هم براساس کارت یا تگ های RFID می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *