راکت بازرسی فلزیاب

راکت بازرسی فلزیاب جز تجهیزات کنترل بازرسی جهت امنیت برای جلوگیری از ورود و خروج تجهیزات فلزی و قطعات الکترونیکی ممنوعه در سازمان ها و مجموعه های که نیاز به بازرسی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. راکت بازرسی فلریاب بیشترین موارد استفاده اش در زمان بازرسی بدنی افراد جهت حفظ امنیت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

راکت بازرسی بدنی چیست ؟

 راکت بازرسی،که با نام های  راکت فلزیاب و دستگاه موبایل یاب مدارس نیز در بازار شناخته شده است. که به مجموعه های که نیاز به امنیت دارند مانند: فرودگاه ها ، اماکن نظامی ، مراکز آموزشی (مدارس و دانشگاه ‌ها) و … جهت حفظ امنیت کمک می نماید. این راکت ‌ها صرفا قطعات فلزی و الکترونیکی ‌را به راحتی شناسایی می‌کند . که در ساخت آن از بهترین فلز و یا آلیاژهای فلزی استفاده شده باشد.

راکت بازرسی بدنی (راکت فلزیاب دستی ) جز محصولات امنیتی به شمار می‌آید. که برای جلوگیری از ورود و خروج تجهیزات فلزی و قطعات الکترونیکی ممنوعه در سازمان ها و ارگان ها و … می باشد.

و نیز جلوگیری از سرقت اشیا و کالای ارزشمند از مجموعه ها می باشد. تفاوت که ببین راکت های بازرسی موجود در بازار هست. درجه حساسیت شناسایی فلزات و قطعات الکترونیکی است.

راکت بازرسی فلزیاب | راکت بازرسی بدنی

کاربردهای راکت بازرسی بدنی (راکت فلزیاب )

معمولا بیشتر در اماکن عمومی مانند فرودگاه ها برای پیدا کردن اشیا فلزی ، اسلحه  … و در مدارس برای پیدا کردن موبایل استفاده می شود. که در عکس بالا می‌توانید مشاهده نمایید.

این دستگاه هنگام که فلز یا قطعات الکترونیکی را شناسایی می‌کند، معمولا یک نشانگر توسط یک صدا یا لرزش (ویبره) محل فلز یا قطعات الکترونیکی را تشخیص می‌دهد.

راکت بازرسی فلزیاب به قدری کاربردی است که می تواند فلزاتی را کشف کنند که ۶-۱۰ اینچ در زیر عایق ها وجود داشته باشند.

نحوه عملکرد دستگاه بازرسی بدنی

این نوع دستگاه در بهتر شناسایی فلزات و قطعات الکترونیکی از طریق ایجاد میدان های مغناطیسی کوچک صورت می‌پذیرد. تفاوت انعکاس امواج بازگشتی از فلزات و آلیاژهای سبب فلزات در دستگاه موبایل یاب می‌گردد. در خصوص دستگاه راکت بازرسی بدنی چگونه کار می‌کند ؟ می‌توانید به مقاله این موضوع مطاله نمایید. شما برای بهتر عملکرد راکت ها می توانید ویدیو های ما را در آپارات مشاهده نمایید.

  • حساسیت بالا : این نوع راکت فلزیاب دستی حتی اجسام فلزی یا الکترونیکی پنهان کوچک را نیز تشخیص می‌دهد.
  •  دو حالت  : AUDIO/VIBRATION  حالت صدا و لرزش (ویبره) ، مناسب برای همه موارد. بسته به نیاز ، عملکرد لرزش باید در شریط پر سر و صدا یا در مکان‌های که اپراتور نمی‌خواهد صدا در ناحیه اطراف خود شنیده شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • حساسیت قابل تنظیم: سوئیچ حساسیت پایین را در حین تشخیص فشار دهید ، فقط به اجسام فلزی بزرگتر مانند چاقو ، تفنگ دستی و غیره پاسخ می دهد و به فلزات کوچک مانند حلقه ، کلید ، سکه ، سنجاق و غیره پاسخ نمی دهد. سوئیچ حساسیت تا زمانی که تشخیص حساسیت کم را تکمیل نکنید.

آیا امکان دور زدن راکت بازرسی بدنی(روش دور زدن دستگاه فلزیاب )؟

سوالی که بیشتر دانش آموزان یا دانشجویان به وجود می آید این است که چگونه گوشی را از فلزیاب(موبایل یاب) رد کنیم؟ برای پاسخ به این سوال به توضیحات زیر دقت نمایید.

اشتباهی که بیشتر افراد در شناسایی موبایل توسط راکت بازرسی (موبایل یاب ) را ناشی از فرکانس های احاطه شده از موبایل می دانند. اما این نوع فلزات استفاده شده در موبایل و هندزفری هستند که سبب شناسایی آن توسط راکت موبایل یاب می‌شود. بنابراین خاموش بودن موبایل تاثیری در شناسایی آن توسط راکت موبایل یاب نخواهد داشت. با توجه به اینکه فلزات قسمت عمده‌ای از قطعات اصلی گوشی موبایل را تشکیل می‌دهند. با راکت موبایل یاب به راحتی آن را تشخیص می‌دهد. و پوشاندن گوشی موبایل با پارچه یا مقوا و … هیچ تاثیری بر شناسایی دستگاه نخواهد داشت .

خوشبختانه یا متاسفانه روش مستقیم برای دور زدن دستگاه موبایل یاب برای عدم شناسایی گوشی موبایل وجود ندارد. لذا پیشنهاد می‌گردد. دانش آموزان و دانشجویان برای دور زدن راکت موبایل یاب از روش های مثل جاساز نمودن گوشی یا خاموش کردن آن استفاده نفرمایید.

به چند تا از سوال های کاربران در این زمینه شده است می پردازیم .

۱- چگونه گوشی را از فلزیاب رد کنیم(چگونه از فلزیاب رد شویم)؟

در خیلی از مقاله ها در سایت های مشابه به این نکته پرداخته اند که اگر گوشی را داخل ورق های آلمینیوم بپوشانند دیگر راکت ها شناسایی نمیکند. حتی بعضی از سایت ها آموزش دور زدن دستگاه های گوشی یاب را هم گذاشته اند. که  ابن مورد را با تست کردن این مورد با دستگاه های مجموعه و شناسایی گوشی این نکته را کاملا نقض میکنیم . در کل هر نوع فلز و قطعات الکترونیکی رو راکت های ما شناسایی می کند.

۲-  آیا امکان دور زدن دستگاه موبایل یاب(دور زدن دستگاه فلزیاب ) وجود دارد؟

برای  اینکه به این سوال پاسخ درست و دقیق بدهیم بهتر است اول به نحوه عملکرد راکت بازرسی بدنی آشنا شویم ، که در مقاله جداگانه به آن پرداخته شده است . بعد از مطالعه  مقاله به این نتیجه می‌رسیم که هیچ راه حلی وجود ندارد که بشود این نوع راکت ها دور زد یا از آنها عبور کرد با وسایل الکترونیکی و گوشی .

انواع راکت های بازرسی بدنی در سیمرغ پارسیان شریف