راکت بازرسی بدنی و راکت فلزیاب دستی
راکت بازرسی بدنی چگونه کار می‌کند؟
۴ اسفند ۱۳۹۹
عملکرد دستگاه حضور و غیاب
نحوه ثبت اثر انگشت در دستگاه حضور و غیاب
۴ اسفند ۱۳۹۹
Show all

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

دستگاه تشخیص چهره

سیستم های تشخیص چهره در انواع مختلف و کاربردی در قطعات الکترونیکی و سخت افزار های سازمانی از جمله دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سال ۲۰۱۷ در نمایندگی KFC در چین، یک مشتری به هنگام پرداخت هزینه غذا با طرح پرداخت “فقط با لبخند” مواجه شد. ( یک سیستم مالی وابسته به دوربین دیجیتالی )، این سیستم همان سیستم Smil to pay در سایت بزرگ Ailbaba بود . که بعدها از جمله روش های شناسایی بیومتریک تشخیص چهره شد.

در سال۲۰۱۸ در فرودگاه ایالت واشنگتن چندین مسافر شناسایی شدند. که دارای گذرنامه نامعتبر بودند. این فرودگاه مجهز به نرم افزارهای اسکن تصاویر متصل به دوربین دیجیتالی بود. که احراز هویت افراد را با مطابقت تصویر و تشخیص چهره انجام می‌داد.

امروزه تمامی کاربران با تکنولوژی تشخیص چهره آشنا هستند. چرا که بزرگترین فناوری دنیا Apple با سری های جدید گوشی iphone x به بالا مکانیزیم تشخیص چهره را در گوشی های موبایل رایج می سازد.

تکنولوژی تشخیص چهره علاوه بر سیستم های امنیتی در اتوماسیون های محاسباتی نیز کاربرد دارد. به عنوان مثال : رکوردهای دریافتی دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره در نرم افزار های حضور و غیاب و حقوق و دستمزد قابل محاسبه می ‌باشد.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

دو روش شناسایی در دستگاه حضور و غیاب

روش های شناسایی در دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره به دو صورت ۱:Nو ۱:۱ می‌باشد. در روش ۱:۱ دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره مطابقت تصویر فرد در ازای دریافت کد و یا شماره کارت می‌باشد. اما در روش شناسایی ۱:N دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، پایگاه داده های بزرگتر افراد در فاصله زمانی کوتاه تر فقط با شناسایی چهره صورت می‌پذیرد. در روش ۱:N دستگاه حضور وغیاب تشخیص چهره شناسایی سریع تر بوده و کاربران رضایت بیشتری از کاربران سیستم ها دارند. در روش شناسایی ۱:۱ دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره با توجه به اینکه مقایسه الگوی افراد با دریافت نمونه تصویر و قیاس آن با کد فرد از حافظه صورت می‌پذیرد سرعت عملکرد پایین تر بوده اما میتواند تعداد چهره بیشتری را در حافظه ذخیره نماید.

سرعت بالای دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

در دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره کاربران ارتباط فیزیکی با دستگاه ندارند و فقط در فاصله استاندارد با دستگاه قرار خواهند گرفت. با توجه به این موضوع عوامل محیطی از جمله آلودگی و یا تاثیر سرما بروی پوست در شناسایی دستگاه حضور و غیاب موثر نخواهد بود . در نتیجه دستگاه حضور و غیاب دارای سرعت عملکرد بالاتری نسبت دستگاه حضور و غیاب انگشتی می‌باشد.

نحوه عملکرد دستگاه تشخیص چهره

چهره هر فرد به دلیل پستی و بلندی اندازه های مختلف منحصر به فرد می‌باشد. در صورت هر انسان حدود ۸۰ گره وجود دارد. برخی از این ویژگی ها که توسط فناوری تشخیص چهره اندازه گیری می شود. عبارت اند از : چشم ، عرض بینی ، عمق کاسه چشم ، شکل استخوان گونه و طول خط فک و …

الگوریتم تشخیص چهره به دو روش اصلی :

  • روش هندسی : که به ویژگی متمایز توجه دارد.
  • روش فتومتریک : که روشی آماریست و تصویر رایا متغیر های قسمت بندی می نماید. و آنها را با متغیر های ذخیره شده مقایسه می‌نماید .
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

سیستم تشخیص چهره سه بعدی

روش جدید که ادعا می کند دقت در این روش بهبود یافته تشخیص چهره ۳ بعدی است. که در آن از یک سنسور سه بعدی برای گرفتن اطلاعات استفاده می شود.

یکی از مزایای این سیستم به روش های دو بعدی حساس نبودن به تغییر نور است. علاوه بر این سیستم سه بعدی قادر است. تصویر صورت را در طیف وسیعی از زاویه دید مورد شناسایی قرار دهد. که دارای دقت بسیار بالایی است.

عوامل موثر قیمت دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

قیمت یکی از فاکتورهای مهم در هنگام خرید می‌باشد، شاید شما در حین جستجو با انواع مختلف قیمت دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره برخورد داشته‌اید. که می‌تواند عوامل متعددی بر آن تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال اگر یک دستگاه علاوه بر قابلیت احراز هویت از طریق این نوع سیستم امکان ثبت اثر انگشت یا کارت را نیز داشته باشد. یا از جدید ترین تکنولوژی ها در دوربین های آنها استفاده شده باشد، می‌تواند قیمت های متفاوتی را باعث شود.

بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره کدام است؟

اگر در هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب با این روبرو شدید که بهترین دستگاه حضور و غیاب کدام است. به شما پیشنهاد می کنیم پیش از هر چیزی نیاز مجموعه خود و میزان بودجه در نظر گرفته شده را بررسی کنید. و از همه تر کلیه ویژگی ها و قابلیت های دستگاه مورد نظر را بررسی کنید. در این حالت می توانید بهترین حضور و غیاب تشخیص چهره را خریداری کنید . همانطور که مشاهده کردید فاکتور های مختلفی می تواند ملاک انتخاب بهترین دستگاه باشد.

بهترین مکان برای نصب کنترل تردد تشخیص چهره کجاست ؟

محل نصب دستگاه، تاثیر بسیاری مستقیمی در عملکرد درست و سریع دستگاه خواهد داشت. استفاده از سیستم کنترل تردد تشخیص چهره برای مراکز درمانی و محیط هایی که استفاده از سایر شیوه‌ها می تواند منجر به انتشار بیماری و ویروس شود. بهترین گزینه می‌باشد. شما می توانید برای خرید دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره به قسمت محصولات سیمرغ پارسیان را مشاهده کنید . و دستگاه مورد نیاز خود را خریداری نمائید.

برند‌های دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

برند‌های مطرحی که در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد .

دستگاه تشخیص چهره ZKTECO

دستگاه تشخیص چهره VIRDI

دستگاه تشخیص چهره Suprema 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *