تایخچه دستگاه حضور و غیاب
تاریخچه دستگاه حضور و غیاب
۱۴ آذر ۱۳۹۸
کنترل تردد
سیستم کنترل تردد
۱۴ آذر ۱۳۹۸
Show all

بیومتریک

هرچیزی که در مورد دستگاه حضور غیاب بیومتریک باید بدانیم؟

بیومتریک نشان دهنده مطالعات مربوط به برخی از ویژگی های انسانی است. که می تواند در تشخیص هویت دو فرد متفاوت باشد . در حال حاضر ویژگی های بسیاری به عنوان بیومتریک در برنامه های دنیای واقعی استفاده می شود. رایج ترین آنها عبارنتد از DNA، صورت ، رگ های دست ، اثر انگشت ،عنبیه ، کف دست و الگوی صدا می باشد. محبوبیت روز افزون سیستم های مبتنی بر بیومتیک برای دستگاه حضور غیاب اثر انگشت مزایای زیادی دارد. به دلیل توانایی سیستم بیومتریک در شناخت ویژگی های فیزیکی منحصر به فرد ( نظیر اثر انگشت ، الگوی صدا ، کف دست ، تشخیص چهره و عنبیه چشم ) ، فناروی بیومتریک کاملا بر روی زمان کارکنان در طول روز نظارت دارد. به طور مثال: نظارت مستقیمی بر روی ساعت رفتن کارمند به ماموریت ، مرخصی و غیبت دارد. از طرفی دیگر این امر تضمین می کند. که هر کارمند در زمان مخصوص به خود و نه به جای شخص دیگر ، در محل کار حضور دارد .

مزایایی استفاده از دستگاه حضور و غیاب بیومتریک

یک دستگاه حضور و غیاب بیومتریک ، چندین مزیت دارد. سیستم بیومتریک می توانند اثر انگشت، سیستم تشخیص چهره و دیگر موارد باشد.که مورد استفاده مجموعه ها قرار می‌گیرد. تا در وقت خود صرفه جویی کنند. برخی از مزایایی استفاده از دستگاه حضور و غیاب بیومتریک در زیر ذکر شده است :

دستگاه حضور غیاب بیومتریک

  • راه اندازی دستگاه حضور و غیاب بیومتریک ساده است .
  • دقت سرعت انتقال داده در سیستم بیومتریک
  • منحصر به فرد بودن اثر انکشت این امکان را فراهم که دیگر جعل یا کپی وجود ندارد.
  • دستگاه های بیومتریک نسبت به بقیه دستگاه قیمت کمتری دارد .
  • تشخیص توسط اسکنرهای بیومتریک یک فرایند سریع است. که زمان آن فقط ۱ تا ۵ ثانیه طول می‌کشد. بنابراین راندمان کار بالا می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه حضور و غیاب بیومتریک می توانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.

فناوری های دستگاه حضور غیاب بیومتریک

فناوری های بیومتریک ویزگی های فیزیکی منحصر به فرد هر کارمند رامشخص می کند. با استفاده از دستگاه های حضور غیاب بیومتریک نظیر دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی و تشخیص چهره این اطمینان حاصل می شود. که دقیقا خود شخص در محل کار حضور فیزیکی دارد. این دستگاه اندازه گیری های دقیق اثر انگشت را از میان مدارکی که قبلا در ترمینال ساعت سنج ذخیره شده است. به منظور تایید هویت کارمند در زمان ورود به کار می برند. دستگاه حضور و غیاب بیومتریک جایگزین مناسب ساعت RFID یا سیستم های رمز دار است. با اینکه مشابه یک ساعت معمولی کار می کند. زیرا تنها زمانی تردد افراد ثبت می شود. که به صورت فیزیکی حضور داشته باشد. این سیستم هر گونه تقلب در ساعت زدن و سوء استفاده زمانی را کاهش می دهد. دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی (بیومتریک) به یک سنسور الکترونیک برای ثبت تصویر دیجیتالی الگوی اثر انگشت وابسته است. زمانی که کارمند به ورودی نزدیک می شود . به سادگی انگشت خود را به روی اسکنر قرار می دهد . پایانه تصویر راثبت کرده و به عددی تبدیل می کند. این کد نشان دهنده موقعیت نسبی ویژگی های کلیدی اثر انگشت است . پایانه این اعداد را برای هر کارمند ذخیره می کند. این اطلاعات جهت بازسازی تصویر اصلی اثر انگشت کارمند مورد استفاده قرار نمیکیرد . به این دلیل که حریم خصوص کارکنان حفاظت می شود . اثر انگشت کارکنان با اطلاعات ذخیره شده. در پایگاه داده مرکزی مقاسیه می شود . اگر مطابقت وجود داشت. حضور کارمند ثبت شده و با سرو حضور و غیاب هماهنگ می شود. دستگاه حضور غیاب اثر انگشت

این فرایند بسیار سریع اتفاق افتاده و در حدود ۱ تا ۵ ثانیه زمان می برد. دستگاه حضور و غیاب با عنبیه چشم حضور و غیاب در سراسر جهان مانند فرودگاه آمستردام در هلند، اداره امنیت حمل و نقل هوایی کاندا ، و بسیاری از مکان های مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع مدل های دستگاه حضور غیاب بیومتریک

دستگاه حضور غیاب اثر انگشت یکی از رایج ترین فناوری های بیومتریک دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی می باشد. دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشت با کسب و کار های سراسر دنیا محبوبیت زیادی به دست آورده اند. امروزه صاحبان کسب وکار در سرتاسر جهان شروع به جایگزینی سیستم های حضور و غیاب قدیمی خود با سیستم های بیومتریک می نمایند .

  • دستگاه های حضور و غیاب تشخیص عنبیه

یکی نوع دیگر از دستگاه حضور و غیاب بیومتریک دستگاه های حضور و غیاب تشخیص عنبیه معمولا از فاصله ۱۰ سانتی متری تا چندین متر قابلیت شناسایی افراد را دارند. با این وجود ، این امر برای تایید بیومتریک مشکل ایجاد میکند. این فاصله که شناسایی با دستگاه های عنبیه چشم ممکن است. از طرفی نتیجه ای راحت و آسان در مقایسه باتصویر از قبل ثبت شده داشته باشد. اماقبل از به دست آوردن قالب عنبیه نیاز به پردازش آن دارد. اگر فردی در هنگام تایید هویت با مشکل مواجه شود. بدین معنی است . که در طول فرایند تطبیق خطایی رخ داده و یا تعداد موانعی کع ممکن است. از جذب صحیح از عنبه به عنوان پلک و مژه جلوگیری کند. و سبب خطا صورت پذیرد. دستگاه حضور غیاب اثر انگشت

دستگاه حضور غیاب با تشخیص چهره اولین تجربیات مربوط به تشخیص چهره را میتوان به سال های ۱۶۰ دانست. که به روش های ترسیمی اشاره داشتند هیچ کس در آن زمان نمی تواسنت کاملا تصور کند. که نیم قرن بعد، نرم افزار تشخیص چهره می تواند. موارد استفاده پلیس ها ، متخصصان امنیتی ، دولت و یا حتی به عنوان یک کلمه عبور در دستگاه های حضور وغیاب تشخیص چهره مورد استفاده قرار گیرد . در حال حاضر مایکروسافت از نرم افزار شناسایی صورتبرای احزارهویت در ویندوز ۱۰استفاده می کند در همین حال ، محققان در آلمان در حال توسعه فناوری ها ی جدید تشخیص چهره هستند کع میتواند. در تاریکی چهره افراد را تشخیص دهد . آنچه که در دستگاه های تشخیص چهره حائز اهمیت است. از طرفی دستیابی به دقت قابل قبول جهت تشخیص چهره و دیگری حافظه و زمان مصرفی می باشد. بنابراین همواره نیاز به ارائه رویکردی جدید برای تشخیص و شناسایی چهره ، حوزه ی جند رشته ی تحقیقات است. تکنیک های بنیانی کامپیوتر ، پردازش تصویر والگوشناسی رابه کار می برد . از طرفی شبکه های عصبی به طور گسترده ای توسعه یافته اند تا مسائل حوزه ای استخراج ویژگی شناسایی الگو و به طور کلی مشکلاتی از این دست را دریابی کنند. مزیت دستگاه های بیومتریک بزرگترین مزیت دستگاه حضور غیاب بیومتریک نسبت به دستگاه حضور غیاب کارتی یا روش های ثبت دستی ، امنیت بالا است . بسیاری از مغازه ها و مراکز خرید از سیستم کنترل دسترسی بیومتریک برای اهداف امنیتی استفاده می کنند و کارایی فراوانی دارند . سیستم حضور غیاب بیومتریک یک تکنولوژی بدون خطا جهت اطمینان از صحت حضور است. و برای سازمان های برگ که تعداد پرسنل بالای دارند بسیار مفید است . به طور خلاصه راهکارهای حضور و غیاب بیومتریک شما را قدر می سازد که با انجام راه های ساده و سریع بر مسائل مربوط به ردیابی زمان غلبه نموده و بر کسب و کار اصلی خود متمرکز نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *