نکاتی در مورد گیت فلز یاب

تاریخچه شرکت VIRDI
تاریخچه شرکت VIRDI
۱۰ آذر ۱۳۹۹
سنسورهای اسکن اثر انگشت
۱۰ آذر ۱۳۹۹
Show all

نکاتی در مورد گیت فلز یاب

گیت فلزیاب

همه ما زمانی که با هواپیما سفر کرده ایم. احتمالا از طریق ردیاب فلزی پیاده روی کرده‌ایم. این دستگاه های امنیتی همچنین در مدارس،مسابقات ورزشی، دفاتر دولتی و کنسرت ها مورد استفاده قرار گرفته است. آن‌ها بخشی از یک سیستم امنیتی کل هستند که شامل دوربین، کنترل دسترسی درب و سیستم پیگری اضطراری است.

  • گیت بازرسی

فلزیاب از قوانین توصیف شده توسط یک فیزدکدان اسکاتلندی به نام جمیر کلرک ماکسول(۱۸۳۱) استفاده می‌کند. او کشف کرد که مغناطیس و الکتریسیته مرتبط هستند. نمونه‌ای از این رابط سیم پیچ سیم مسی است که در اطراف میخ پیچیده شده است. هنگامی که جریان روی سیم پیچ اعمال می‌شود. میخ فلزی مغناطیسی می‌شود.

هنگامی که یک پالس الکتریکی از طریق سیم پیچ سیم فرستاده می‌شود. یک میدان مغناطیسی ایجاد می‌کند. هنگامی که این قسمت به یک شی فلزی برخورد می‌کند، باز گردد و با استفاده از سیم پیچ دیگری از سیم قابل شناسایی است. از اندازه و زمان پالس شناسایی شده برای تعیین اندازه و موقعیت جسم استفاده می‌شود.

راکت بازرسی بدنی

  • گیت بازرسی فلزیاب چگونه آن‌ ها کار می‌کنند؟

گیت بازرسی فلزی به طور معمول از فناوری القای پالس PI استفاده می‌کنند. هر پالس یک میدان مغناطیسی کوتاه تولید می‌کند. هنگامی که یک قطعه فلز از میدان مغناطیسی عبور می‌کند. یک میدان مغناطیسی منعکس شده ایجاد می‌شود. این میدان مغناطیسی سپس با سیم پیچ گیرنده واکنش نشان می‌دهد، که به نوبه خود، سیستم زنگ خطر را تحریک می‌کند. این فرآیند شروع چند میکروثانیه طول می‌کشد. و باعث می‌شود جریان از طریق سیم پیچ جریان یابد. این جریان بعدی پالس منعکس شده نامیده می‌شود. تنها در حدود۳۰ میکروثانیه می‌ماند .

یک ردیاب فلزی معمولی میتنی بر PI حدود ۱۰۰ پالس در ثانیه ارسال می‌کند، اما این تعداد بسته به سازنده و مدل می‌تواند متفاوت باشد. از حدود ۲۵ پالس در ثانیه به بیش از ۱۰۰۰.

فلزیاب نفر رو، میدان‌های مغناطیسی بزرگی را ایجاد می‌کنند که تمام فضای داخل قوس مستطیل شکل فلزیاب را پوشش می‌دهد. اگر فردی از طریق گیت فلزیبا و زنگ خطر را فعال کند. مامور امنیت مطلع می‌شود که این شخص به طور بالقوه می‌تواند یک سلاح خطرناک و مبتنی بر فلز مانند چاقو یا اسلحه را مخفی کند و تحقیقات بیشتری انجام می‌شود.

گیت بازرسی بدنی دارای مناطق هستند که نه تنها صدا یا زنگ هشدار می‌دهند بلکه می‌توانند به شخص امنیتی بگویند که جسم فلزی در کجا قرار دارد.

  • گیت بازرسی فلزیاب، راکت بازرسی بدنی بی خطر و موثر هستند

انجمن فیزک سلامت یک برگهه حقایق در مورد امنیت فرودگاه نوشت که می‌گوید: “حتی اگر میادین مغناطیسی نوعی تشعشع هستند . پرتوی که دستگاه از آن ساطع می‌شود غیر نیزه کننده است … و باعث آسیب بیولوژیکی نمی‌شود. بنابراین، حتی قرار گرفتن در معرض مکرر در برابر آشکارسازهای فلزی خطرات تشعشعی همراهی ندارد. با توجه به این موضوع، گیت فلزیاب روشی بسیار موثر و ایم برای اجرای امنیت در فرودگاه‌ها، مدارس و مشاغل ارائه می‌دهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *