راکت بازرسی بدنی چگونه کار می‌کند؟

راکت بازرسی بدنی یا inspection gate ، برای کنترل افراد و بازرسی بدنی در سازمان ها و شرکت های امنیتی و سایر موارد مانند فرودگاه ها، مراکز دولتی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. و اکثرا برای حفظ امنیت و نظم مورد استفاده می‌باشد. و با استفاده از دستگاه های راکت بازرسی میتوان انواع سلاح، ابزار و قطعات فلزی ،الکترونیکی ،گوشی های همراه و … کاربرد دارند.

انواع راکت بازرسی بدنی

در ساخت  گیت های بازرسی از ابزار و تکنولوژی ای شبیه به ساخت دستگاه فلزیاب اما با کمی تفاوت استفاده می‌شود. اما نباید از این مسئله غافل شد. که شرکت های بزرگ سازنده فلزیاب مانند شرکت اوکا ام آلمان ، شرکت گرت، Zk teco و… علاوه بر ساخت فلزیاب در زمینه ای ساخت و منتاژ گیت های بازرسی نیز فعالیت دارند. و بهترین گیت های بازرسی نیز توسط همین شرکت ها تولید می‌شود. و همانطور که گفته شد موارد مشترکی با کمی تفاوت در ساخت هر دو بکار برده می‌شود. در دیواره ای داخلی دستگاه راکت بازرسی سنسور های با قابلیت تنظیم ضریب حساسیت به میزان مواد فلزی وجود دارد. که با تنظیم این سنسور ها میتوان میزان حساسیت را تعیین کرد. و تشخیص مواد و ابزار توسط این سنسور ها صورت میگیرد.

راکت بازرسی بدنی فلزیاب - نحوه استفاده راکت بازرسی بدنی

سیستم ساخت راکت بازرسی

راکت بازرسی و ردیاب های فلزی دستی مانند دوربین های IP و دستگاه های اکسس کنترل، موثر و بی خطری هستند. آن ها به امنیت شما کمک می‌کنید.تقریبا تمام راکت های بازرسی بدنی براساس PI کار میکنند.

سیستم های PI معمولی از سیم پیچ در یک طرف قوس بهعنوان فرستنده و گیرنده است.که این فن آوری جریان سریع و قدرتمند برق را از طریق سیم پیچ می فرستد. هر پالس ارسالی یک میدان مغناطیسی مختصر تولید می نماید. هنگامی که پالس ارسالی به طرف دیگر رسید. میدان مغناطیسی قطبیت را معکوس و در همان زمان فرو می ریزد و در نتیجه یک سنبله الکتریکی تیز به وجود می آید. این سنبله چند میکروثانیه (میلیون ثانیه) طول می کشد و باعث حرکت جریان دیگری از طریق سیم پیچ میشود.

این جریان بعدی پالس منعکس شده نامیده می شود .و تنها حدود ۳۰ میکرو ثانیه می ماند سپس پالس دیگری ارسال و فرایند تکرار می شود. یک فلزیاب معمولی مبتنی بر PI حدود ۱۰۰ پالس در ثانیه ارسال می کند ، اما این تعداد بسته به سازنده و مدل ، می تواند بسیار متفاوت باشد ، از حدود ۲۵ تا بیش از ۱۰۰۰پالس در ثانیه میباشد.

دستگاه موبایل یاب چگونه کار می‌کند؟

اگر یک شیء فلزی یا الکترونی را از دستگاه عبور دهیم، دستگاه از کوچکترین قطعات فلزی و الکترونیکی که در محیط راکت باشد با حالت ویبره و یا حالت صدا شناسایی می‌کند. در تصویر پایین اگر مشاهده نمایید متوجه می شوید که راکت های فلزیاب در چه سطح های از فلز را قادر بشناسایی هستند .

تفاوت راکت های که در بازار موجود هستند، بر میگردد به قدرتشناسایی دستگاه بستگی دارد. که بستگی به نیاز مصرف کننده دارد . در این خصوص شما می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

راکت بازرسی بدنی | قدرت تشخیص راکت بازرسی بدنی

گیت های بازرسی میدان های مغناطیسی بزرگی را ایجاد می کنند. که تمام فضای داخل قوس مستطیل ردیاب فلز را پوشش می دهند. اگر فردی در گیت بازرسی قدم بزند و زنگ خطر به صدا درآید آنگاه امنیت فرودگاه مطلع می شود. که این شخص به طور بالقوه می تواند یک سلاح خطرناک و مبتنی بر فلز مانند چاقو یا اسلحه را مخفی کرده باشد. و تحقیقات بیشتری انجام می شود.

بسیاری از گیت های بازرسی جدیدتر در بازار از چند پالس استفاده میکنند. این بدان معناست که آنها چندین سیم پیچ انتقال و دریافت دارند .که هر یک در ارتفاع خاصی نصب شده است. اصولاً مثل این است که چندین فلزیاب را در یک دستگاه داشته باشید.

گیت بازرسی فلزیاب بدنی چند منطقه ای که برای گیت های بازرسی استفاده می شود. دارای چندین سیم پیچند که منطقه تشخیص جداگانه را ایجاد می کنند. آنها می توانند چندین اشیاء را ردیابی کرده و همه مناطقی را که در آن یافت می شوند نمایش دهند. سیم پیچ ها تا ۳۳ منطقه تقسیم بندی میشوند. چراغ های هشدار در کنار این قسمت ها وجود دارد که پیدا کردن شیء برای فرد امنیتی بسیار ساده تر می شود.

آیا راکت بازرسی بدنی فلزیاب بی خطر است؟

انجمن فیزیک سلامت یک تحقیق در مورد امنیت فرودگاه کرده اند که در آن می گویند: “حتی اگر میادین مغناطیسی [ ایجاد شده توسط گیت فلزیاب ] نوعی تشعشع باشند با این وجود پرتویی که دستگاه از خود ساطع می کند غیر یونیزه کننده است و باعث آسیب بیولوژیکی نمی شود. بنابراین حتی قرار گرفتن به طور مکرر در معرض ردیاب های فلزی یا گیت فلزیاب خطر پرتوی ندارد.

جهت آموزش کار با دستگاه می توانید در آپارات ما رو دنبال کنید .

بهترین راکت بازرسی بدنی

بهترین راکت از نظر مصرف کننده به این صورت است که از کوچکترین فلزات با قطعات الکترونیکی را شناسایی کنند . از نظر کارشناسان بهترین راکت بازرسی به این صورت است که شناسایی دقیق تر به همراه ساخت مناسب ، وزن و حجم کم داشته باشد، که در استفاده روزانه بهترین کارایی را ایجاد کنند. و در ساخت آن از قطعات با کیفیت بهتر استفاده شده باشد.

در خصوص اطلاعات بیشتر و خرید راکت های بازرسی بدنی فلزییاب می توانید با مجموعه سیمرغ پارسیان شریف تماس حاصل نمایید .