راکت بازرسی بدنی چگونه کار می‌کند؟

دستگاه حضور و غیاب MB10
دستگاه حضور و غیاب ZKteco مدل MB10
۲۰ بهمن ۱۳۹۹
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره
۲۰ بهمن ۱۳۹۹
Show all

راکت بازرسی بدنی چگونه کار می‌کند؟

 • راکت بازرسی بدنی super Scanne
 • راکت بازرسی بدنی K101
 • راکت بازرسی بدنیSuper Scanner T100
 • راکت بازرسی بدنی ZK D300

راکت بازرسی بدنی چیست ؟

راکت بازرسی بدنی یا inspection gate ، برای کنترل افراد و بازرسی بدنی در سازمان ها و شرکت های امنیتی و سایر موارد مانند فرودگاه ها، مراکز دولتی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. و اکثرا برای حفظ امنیت و نظم مورد استفاده می‌باشد. و با استفاده از دستگاه های راکت بازرسی بدنی میتوان انواع سلاح، ابزار و قطعات فلزی ،الکترونیکی ،گوشی های همراه و … کاربرد دارند.

در ساخت گیت های بازرسی از ابزار و تکنولوژی ای شبیه به ساخت دستگاه فلزیاب اما با کمی تفاوت استفاده می‌شود. اما نباید از این مسئله غافل شد. که شرکت های بزرگ سازنده فلزیاب مانند شرکت اوکا ام آلمان ، شرکت گرت، Zkteco ، Supre scanner و … علاوه بر ساخت فلزیاب در زمینه ای ساخت و منتاژ گیت های بازرسی نیز فعالیت دارند.

بهترین گیت های بازرسی و راکت های بازرسی بدنی نیز توسط همین شرکت ها تولید می‌شود. و همانطور که گفته شد موارد مشترکی با کمی تفاوت در ساخت هر دو بکار برده می‌شود. در دیواره ای داخلی دستگاه راکت بازرسی بدنی سنسور های با قابلیت تنظیم ضریب حساسیت به میزان مواد فلزی وجود دارد. که با تنظیم این سنسور ها میتوان میزان حساسیت را تعیین کرد. و تشخیص مواد و ابزار توسط این سنسور ها صورت میگیرد.

inspection gate راکت بازرسی بدنی چگونه کار می‌کند؟

نحوه بازرسی بدنی

بازرسی بدنی در اماکنی که امنیت بالا را دارا می‌باشند، دستگاه راکت بازرسی بدنی این امکان را به مجموعه ها می‌دهیم . نحوه بازرسی بدنی به این گونه است که راکت را در فاصله ای مشخص(که بستگی به این دارد که کدام راکت را تهیه کرده باشید.) با بدن شخصی که می‌خواهید بازرسی صورت گیرد قرارمی ‌گیرد. و دستگاه را به نقاط مورد نظر فرد نزدیک می کنید و اگر فلز یا قطعات اکترونیکی همراه داشته باشد دستگاه با بوق یا ویبره اطلاع می‌دهد . مانند تصویر که در زیر مشاهده می‌نمایید.

راکت بازرسی بدنی چگونه کار می‌کند؟

اگر یک شیء فلزی یا الکترونی را از دستگاه عبور دهیم، دستگاه از کوچکترین قطعات فلزی و الکترونیکی که در محیط راکت باشد با حالت ویبره و یا حالت صدا شناسایی می‌کند. در تصویر پایین اگر مشاهده نمایید متوجه می شوید که راکت های فلزیاب در چه سطح های از فلز را قادر بشناسایی هستند .

و برای درک بهتر از قدرت و حساسیت دستگاه می‌توانید ویدیو های ما را در آپارات مشاهده بفرمایید.

آموزش کار با راکت بازرسی بدنی


راکت بازرسی بدنی 1 راکت بازرسی بدنی چگونه کار می‌کند؟

انواع راکت بازرسی بدنی

راکت‌های فلزیاب براساس قدرت شناسایی دسته بندی می‌شوند. به این صورت که هر کدام چه سایز از قطعات فلزی و الکترونیکی می‌تواند تشخیص بدهد. و از چه فاصله ای قابل شناسایی هستند.

قدرت شناسایی راکت بازرسی بدنی

گیت های بازرسی میدان های مغناطیسی بزرگی را ایجاد می کنند. که تمام فضای داخل قوس مستطیل ردیاب فلز را پوشش می دهند. اگر فردی در گیت بازرسی قدم بزند و زنگ خطر به صدا درآید آنگاه امنیت فرودگاه مطلع می شود. که این شخص به طور بالقوه می تواند یک سلاح خطرناک و مبتنی بر فلز مانند چاقو یا اسلحه را مخفی کرده باشد. و تحقیقات بیشتری انجام می شود.

بسیاری از گیت های بازرسی جدیدتر در بازار از چند پالس استفاده میکنند. این بدان معناست که آنها چندین سیم پیچ انتقال و دریافت دارند .که هر یک در ارتفاع خاصی نصب شده است. اصولاً مثل این است که چندین فلزیاب را در یک دستگاه داشته باشید.

گیت بازرسی فلزیاب بدنی چند منطقه ای که برای گیت های بازرسی استفاده می شود. دارای چندین سیم پیچند که منطقه تشخیص جداگانه را ایجاد می کنند. آنها می توانند چندین اشیاء را ردیابی کرده و همه مناطقی را که در آن یافت می شوند نمایش دهند. سیم پیچ ها تا ۳۳ منطقه تقسیم بندی میشوند. چراغ های هشدار در کنار این قسمت ها وجود دارد که پیدا کردن شیء برای فرد امنیتی بسیار ساده تر می شود.

نحوه بازرسی بدنی | راکت بازرسی بدنی

بهترین راکت بازرسی بدنی

بهترین راکت از نظر مصرف کننده به این صورت است که از کوچکترین فلزات با قطعات الکترونیکی را شناسایی کنند . از نظر کارشناسان بهترین راکت بازرسی بدنی به این صورت است که شناسایی دقیق تر و قدرت این را داشته باشد ، قابلیت تنطیم درجه حساسیت را داشته باشد ، تا برای بازرسی بهتر برای مصرف کننده باشد.بعد از موارد فوق باید به نوع ساخت مناسب ، وزن و حجم کم داشته باشد، که در استفاده روزانه بهترین کارایی را ایجاد کنند. و در ساخت آن از قطعات با کیفیت بهتر استفاده شده باشد.

نحوه بازرسی بدنی در فرودگاه

بخش بازرسی در فرودگاه از اهمیت بالای برخوردار می‌باشد. و این روند بسیار طولانی و، وقت گیر می‌باشد. چون بعد از رد شدن از گیت‌های فلزیاب دوباره بازرسی بدنی به صورت دستی صورت می‌گیرد، که برای دقیق تر بازرسی و امنیت بالا از راکت بازرسی بدنی استفاده می‌گردد، که با استفاده از این راکت فلزیاب هم سرعت العمل بالاتری دارد و همین جلوگیری ازخطای انسانی می‌گردد.

آیا راکت بازرسی بدنی فلزیاب بی خطر است؟

انجمن فیزیک سلامت یک تحقیق در مورد گیت فرودگاه کرده اند که در آن می گویند: “حتی اگر میادین مغناطیسی ایجاد شده توسط گیت فلزیاب نوعی تشعشع می باشد، با این وجود پرتویی که دستگاه منتشر می ‌شود غیر یونیزه ( اثرات سلامتی تابش‌های غیر یونیزه می‌باشد. برای اثرات منفی این تابش‌های یونیزه، مسمومیت براثر پرتو را ببینید.)از خود منتشر می کند. و باعث آسیب بیولوژیکی نمی شود. بنابراین حتی قرار گرفتن به طور مکرر در معرض ردیاب های فلزی یا گیت فلزیاب خطر پرتوی ندارد. و برای سلامتی افراد خطری ندارد.

در خصوص اطلاعات بیشتر و خرید راکت های بازرسی بدنی فلزییاب می توانید با مجموعه سیمرغ پارسیان شریف تماس حاصل نمایید .

۱نحوه بازرسی بدنی؟
نحوه بازرسی بدنی با راکت به این صورت است که راکت را در فاصله ای مشخص(که بستگی به این دارد که کدام راکت را تهیه کرده باشید.) با بدن شخصی که می‌خواهید بازرسی صورت گیرد قرار می‌دهید. و دستگاه را به نقاط مورد نظر نزدیک می کنید و اگر فلز یا قطعات اکترونیکی همراه داشته باشد دستگاه یا بوق یا ویبرهاطلاع می‌دهد.
۲چگونه گوشی را از فلزیاب رد کنیم ؟
در بسیاری از سایت ها گفته شد است اگر گوشی را داخل پشم شیشه یا فیل بگزاریم دستگاه شناسایی نمی‌کند. اما باید عرض کنیم که تمام راکت های بازرسی بدنی ما پس از آزمایش این دو حالت گوشی را شناسایی کرده است، پس راکت های موجود در سیمرغ پارسیان شریف کاملا گوشی تلفن همراه را شناسایی می‌کند.
۳روش‌های دور زدن دستگاه فلزیاب ؟
هنوز روشی برای اینکه بتوانید قطعات الکترونیکی و فلزی را، از راکت بازرسی بدنی رد کنیم و کسی متوجه نشه وجود ندارد، در حالتی که فقط مامور بازرسی امکان دارد سهل انگار نمایید.

6 Comments

 1. آرمان گفت:

  باسلام
  قیمت راکت بازرسی بدنی
  میفرمایید.

 2. AMIR گفت:

  با سلام
  این راکت که شما معرفی کرده اید . دستگاه موبایل یاب کنکور می‌باشد.

  • با سلام احترام
   باید خدمتان عرض گردد که تمامی راکت های بازرسی بدنی مجموعه سیمرغ پارسیان شریف قابلیت شناسایی موبایل را دارند.
   برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با واحد فروش تماس حاصل نمایید.
   باتشکر

 3. mohammad گفت:

  سلام
  این دستگاه بازرسی بدنی فرودگاه است؟

  • با سلام و عرض ادب
   فرودگاه های ایران از راکت بازرسی بدنی جهت بازرسی بعد از رد شدن از گیت استفاده می‌کنند.
   شما می توانید از همه راکت های موجود در مجموعه سیمرغ پارسیان شریف برای بازرسی در فرودگاه ها استفاده نمایید .
   جهت مشاوره و خرید با واحد فروش تماس حاصل نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *